Szeroka oferta armatury łazienkowej przyprawia o zawrót głowy. Chcąc wybrać najlepszą, szukamy praktycznego i ekonomicznego rozwiązania, które będzie nam służyć przez długie lata. Nie bez znaczenia są też walory estetyczne- bateria łazienkowa to już nie tylko niezbędny element toalety, ale także designerski gadżet. Czym kierować się przy jej wyborze, aby dokonać dobrego zakupu?

Jakie są rodzaje baterii łazienkowych dostępnych na rynku?

1. Armatura ścienna i stojąca

Zanim ruszymy na poszukiwania idealnego kranu, warto wcześniej dowiedzieć się nieco więcej o dostępnych modelach. To pozwoli nam dobrać idealny produkt, dostosowany do naszych oczekiwań. Podstawowymi rodzajami baterii są naścienne i stojące. Kluczową kwestią w podjęciu decyzji okaże się sposób instalowania. Te pierwsze należy zamontować w ścianie nad umywalką lub wanną, a sam montaż powinien być zaplanowany już przy zakładaniu instalacji wodnej. Natomiast modele stojące umieszczamy najczęściej w otworach wykonanych w umywalce albo wannie. W obu wariantach znajdziemy szeroki wachlarz opcji.

bateria do łazienki
BATERIA KUCHENNA / ŁAZIENKOWA ŚCIENNA ANTIQUE BRASS
bateria retro
BATERIA ŁAZIENKOWA RETRO ANTYCZNA ,ANTIQUE BRASS

2. Bateria jedno i dwu-uchwytowa

 Inną sprawą, na którą musimy zwrócić uwagę jest rodzaj uchwytu. Wpłynie on znacząco na komfort użytkowania, ponieważ od niego zależy odpowiednia regulacja wody. Możemy wybrać kran z jednym uchwytem, którego zaletą jest większa oszczędność lub taki z dwoma pokrętłami na zimną i ciepłą wodę- idealny w stylistyce retro. Pamiętajmy, że niezależnie od rodzaju kranu musi być on dobrany do rozmiarów umywalki.

bateria retro
BATERIA ŁAZIENKOWA RETRO ANTYCZNA

Czy istotne jest, żeby kran cieszył oko?

Armatura łazienkowa ma nam posłużyć na lata, dlatego przy zakupie, oprócz funkcjonalności ważna jest też estetyka. Dostosowana wizualnie do wnętrza całej łazienki bateria, podkreśli jej indywidualny charakter i nada wnętrzu wyjątkowy, niepowtarzalny klimat. Nowoczesna, a może w stylu vintage? Jakie są najnowsze trendy? Oldskulowy design powrócił do łask i jest doskonałym pomysłem dla osób ceniących elegancję i oryginalność. Nawet jeśli nasza łazienka urządzona jest w modernistycznym stylu, nie musimy rezygnować z retro dodatków. Bateria łazienkowa właśnie w takim stylu sprawi, że nawet skromna, minimalistyczna łazienka nabierze efektownego wyglądu. Wybór armatury z charakterem vintage jest szeroki, dlatego bez problemu dobierzemy baterię, która nam się spodoba i będzie pasowała do całego wnętrza. Oto kilka ciekawych propozycji:

bateria łazienkowa w stylu retro
BATERIA ŁAZIENKOWA OIL RUBBED BRONZ RETRO ANTYCZNA
retro bateria
BATERIA ŁAZIENKOWA RETRO, ANTYCZNA ,ROMAN BRONZE

Podsumowując:

Przy wyborze armatury łazienkowej należy zwrócić uwagę prze de wszystkim na rodzaj baterii, który ściśle wiąże się z planowanym montażem. Nie bez znaczenia jest też rodzaj uchwytu. Możemy zdecydować się na kran z dwoma kurkami lub jedno-uchwytowy. To od niego zależy regulacja spływu wody, a tym samym nasza wygoda podczas użytku. Przy zakupie baterii weźmy też pod uwagę jej wygląd, który nada wyjątkowości i oryginalności każdej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *