Kuchnia w stylu vintage to propozycja dla wszystkich indywidualistów, którzy cenią sobie oryginalność i wnętrza z duszą. Możemy zdecydować się na połączenie nowoczesności z retro elementami albo postawić na całkowitą przemianę w klimaty sprzed lat. Jak urządzić kuchnię w stylu retro? Podpowiadamy!

1. Wybór niebanalnych mebli

W każdej kuchni najważniejszą rolę odgrywają meble. To ich wygląd w dużej części decyduje o tym, jakie będzie wnętrze. Retro klimat osiągniemy za pomocą drewna, ozdobnych szafek i beżowych barw. Idealnie sprawdzą się starsze meble, które niosą ze sobą ciekawe historie. Wystarczy odrobina kreatywności i trochę farby, żeby nadać im oryginalne oblicze. Niepowtarzalność to ważna cecha stylu retro. Jeżeli nie mamy dostępu do starszych mebli, nie musimy się jednak martwić. Producenci wychodzą nam naprzeciw, projektując wyposażenie stylizowane na styl vintage.

2. Dekoracyjna tapeta na ścianie

Kolejnym pomysłem na wprowadzenie do kuchni nastroju retro jest założenie wzorzystej tapety na ściany. Najlepiej sprawdzi się wzór w kwiaty. Jeśli dysponujemy niewielkim wnętrzem, załóżmy tapetę tylko na jednej ścinie. W ten sposób unikniemy efektu przytłoczenia i optycznego zmniejszenia wnętrza. Byłby to odwrotny efekt od zamierzonego. W retro kuchni na ścianie sprawdzą się też dekoracyjne płytki w jasnych odcieniach. Drobne wzory jak najbardziej wskazane. Świeży i przytulny nastrój mamy zapewniony.

3. Drewniana podłoga

Spójności meblom i całej kuchni w stylu vintage nada drewniana podłoga, która wygląda niezwykle efektownie. Płytki lub wykładzina nie pozwolą nam uzyskać równie dobrego efektu. Drewno jest szlachetniejsze, trwalsze i całkowicie retro! Wybierając taką podłogę, przełamiemy też utarty schemat, że w kuchni najlepiej wyglądają płytki.

4. Zasłonki na okna

W urządzaniu kuchni nie pomińmy dekoracji okien, które spełniają bardzo ważną funkcję- wpuszczają światło do całego pomieszczenia. Warto to wykorzystać do tworzenia stylistyki vintage. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę są zasłony, które mogą zdziałać prawdziwe cuda w naszej kuchni. Dodadzą przytulności i domowej atmosfery. Pamiętajmy o tym, żeby były praktyczne i nie ograniczały dostępu do światła. Mają jedynie podkreślić nasze okna. Najlepiej wybierać krótkie z delikatnym wzorem i jasnym kolorze.

5. Retro dekoracje- bateria kuchenna retro

Wykończenie wnętrza wbrew pozorom jest najważniejsze, bo zależy od niego ostateczne wrażenie estetyczne. Wszelkie akcesoria używane do gotowania i drobne bibeloty pomogą osiągnąć wspaniały efekt. Jeżeli chcemy zaszaleć, postawmy na garnki przypominające te z dawnych lat i umieśćmy kilka na blacie. Świetnym rozwiązaniem jest też ozdobienie zlewu efektownym kranem. Tych w stylistyce retro mamy naprawdę ogromny wybór, więc bez problemów znajdziemy idealną armaturę do naszej wymarzonej kuchni. Oto kilka przykładów baterii kuchennych retro:

Bateria kuchenna stojąca, jednouchwytowa, oil rubbed bronze:

retro bateria kuchenna
BATERIA KUCHENNA OIL RUBBED BRONZE

Bateria kuchenna stojąca, jednouchwytowa antique brass retro, antyczna:

bateria do kuchni w stylu retro
BATERIA KUCHENNA ANTIQUE BRASS

Bateria kuchenna stojąca, jednouchwytowa, również w wykończeniu antique brass:

BATERIA KUCHENNA ANTIQUE BRASS

Bateria kuchenna stojąca, jednouchwytowa, retro golden:

retro bateria kuchenna
BATERIA KUCHENNA RETRO , GOLDEN

Bateria kuchenna stojąca, jednouchwytowa, oli rubbed bronze:

bateria do kuchni w stylu retro
BATERIA KUCHENNA OIL RUBBED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *